Błędy w plikach, oprogramowaniu – co robić?

Zdarza się, że w używanych programach czy plikach napotkamy różne błędy. Przeważnie dzieje się tak z powodu pewnych niedopatrzeń producenta, niedostatecznie długich testów bądź zajścia okoliczności, których twórcy niestety nie przewidzieli podczas przygotowywania aplikacji. Błędy najlepiej jest zgłosić, gdyż stanowi to cenną pomoc dla programistów, gwarantuje możliwość uzyskania tzw. łatki o ile oczywiście problem nie został już wcześniej zgłoszony, a łatki nie są dostępne. Często w programie znajduje się odpowiednia zakładka – kontakt, dzięki której zgłoszenie jest dość proste, można również wysłać maila pod podany adres bądź poszukać namiarów na stronie domowej producenta. Używanie oprogramowania zawierającego błędy jest nie tylko mało wygodne, ale czasem też niebezpieczne, gdyż może spowodować zawieszanie się komputera, trudności z jego działaniem, a nawet uszkodzenie plików nad którymi pracujemy lub jakichś podzespołów (w skrajnych przypadkach). Jeśli program nie jest nowy, trzeba poszukać jak najnowszej wersji lub pobrać przewidziane aktualizacje.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>