Bezpieczeństwo i higiena pracy z komputerem

Zasady BHP dotyczące pracy z komputerem poruszane są najczęściej na lekcjach informatyki oraz na początku zatrudnienia kogoś na stanowisku wymagającego używania tego sprzętu. Jednak ich znajomość jest bardzo przydatna dosłownie wszędzie, ponieważ stosowanie się do takich wytycznych poprawia komfort użytkownika i wpływa na długie życie zestawu komputerowego. Z całą pewnością w krąg zasad możemy zaliczyć dopasowanie sobie najlepszego, zdrowego i wygodnego „siedziska”, dzięki któremu nie nabawimy się żadnych kłopotów z postawą i bolesnych schorzeń kręgosłupa czy też kończyn. Ważne jest również odpowiednie ustawienie monitora, żeby podczas pracy nie męczyć oczu narażaniem ich na refleksy świetlne wywołane bliskością okna, zapalonej żarówki czy też jakiegoś bocznego światła z niewłaściwej strony. Niektóre zasady wpływają też na „zdrowie” komputera, na przykład czystość na stanowisku pracy pozwala nie dopuścić kurzu i brudu do wnętrza jego obudowy, przez co będzie działać dłużej i sprawniej.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>