Kalendarz imprez sportowych

< < Stycze 2019 > >
PnWtrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Godlo polski
bip
Orze�
Orze�
Orze�

Relacje z zawodów

IX Ogólnopolska Gimnazjada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Żeńska reprezentacja Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku po raz trzeci z rzędu wygrała Finał Ogólnopolskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. W drodze do finału ekipa z nad Nogatu wygrała wszystkie swoje mecze i to w stosunku 2:0. W fazie grupowej uczennice "trójki" okazały się lepsze od reprezentacji gimnazjów z Tomaszowa Mazowieckiego, Jarosławia, Skarżyska-Kamiennej, a w kolejnej fazie ograły jeszcze szkolne drużyny z Bydgoszczy i Białej Podlaskiej. W meczu finałowym uczennice malborskiej "trójki" wygrały z rówieśniczkami z Wieliczki 2:0 (25:18, 25:19) i tym samym triumfują w rozgrywkach już trzeci raz z rzędu. Złote medale wywalczone podczas Gimnazjady w Radomiu nie są jedynymi nagrodami dla podopiecznych trenera Szymona Żołędziewskiego i asystenta Pawła Tercjaka. W przyszłym roku będą też reprezentować Polskę podczas szkolnych mistrzostw świata w Portugalii.

Skład zespołu: Monika Zachaczewska, Agata Michalewicz, Dominika Mikołajewska, Klaudia Kulig, Klaudia Kostkowska, Paulina Rekowksa, Dagmara Dąbrowska, Michalina Sikora, Dominika Dziekońska, Katarzyna Kuleta, Paola Drzewiecka, Aleksandra Żurawska (libero).

 


 

 

III miejsce w województwie Gimnazjady w Piłce Nożnej szóstek

Po raz pierwszy w województwie pomorskim odbyły się rozgrywki piłkarskich „szóstek" dla dziewcząt. Organizatorem był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy. Turniej odbył się na obiekcie sportowym GOSiR w Gdyni, ul. Olimpijska 5/9. Udział wzięły dziewczęta z rocznika 1997-1999,. Do rozgrywek zgłosiło się 10 szkół gimnazjalnych, które po losowaniu zostały podzielone na dwie grupy. Reprezentantki Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku trafiły do grupy A wraz z drużynami z Gołubia, Wielkiego Klincza, Pszczółek i Tuchomia. Czas trwania meczów ustalono na 2x5 minut i mimo tak krótkiego czasu padało wiele bramek. Wyniki meczów grupowych prezentowały się następująco:

Rywalizacja w grupie była następująco;

Malbork - Gołubie 1-4

Malbork - Wielki Klincz 4-0

Malbork - Pszczółki  5-0

Malbork Tuchomie 4-0

Zajmując 2. miejsce w grupie gimnazjalistką z Malborka w półfinale przyszło zmierzyć się z reprezentacją z Gdyni. Niestety po zaciętym meczu uległy 0-2 i walka o 3. miejsce miała być rewanżem za grę w grupie eliminacyjnej z Gołubiem. Tym razem ekipa z Malborka pokonuje rywalki 1-0. W klasyfikacji końcowej 1. miejsce zdobyło Luzino.

Skład zawodniczek: Karolina Urbanowicz, Anna Kopecka, Aleksandra Kopecka, Karolina Jażdżewska, Paulina Lewandowska, Natalia Kwiatkowska, Martyna Bugowska, Adrianna Osińska, Julia Burdecka.

Kierownik/opiekun: Paweł Radziszewski
Trener: Jerzy Wnuk-Lipiński"

Galeria zdjęć

 

 


 

 

Wiosenny Turniej o puchar ORLIKA 2012, Malbork 19.06.2010

W sobotę 12 czerwca odbył sie Mini Turnieju pilki nożnej o Puchar Orlik 2012 rozgrywany na obiektach Orlik przy gimnazium nr 3 w Malborku.Jako pierwsze zgłosiły sie 4  drużyny: LECHIA MALBORK, ŚRÓDMIEŚCIE, POMEZANIA, SZ'98. Był to pierwszy tego typu turniej na tym boisku jednak obiecujemy, że nie ostatni. Zwycięstwo wywalczyła drużyna Lechii Malbork która nieznacznie, ale bramkami okazała się lepsza od Śródmieścia. Trzecie miejsce przypadło drużynie Sz'98 natomiast czwarta pozycja przypadła okrojonej drużynie Pomezanii.

Galeria:

Wiosenny Turniej o puchar ORLIKA 2012, Malbork 19.06.2010

 

 


 

 

Reprezentacja Gimnazjum nr 3 w Piłce Nożnej w Wojewódzkim Finale Coca Cola Cup 2010

Reprezentacja naszej szkoły bardzo dobrze prezentuje się w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Coca Cola Cup 2010. Po wygranych zawodach w Starym Targu wywalczyła awans do dalszych gier. W drugim turnieju eliminacyjnym i meczu decydującym o awansie do finałowego etapu wojewódzkiego nasz zespół pewnie pokonał gospodarzy Gimnazjum Stare Pole 6:1 (2:0).

Finały Wojewódzkie dobędą się 09.06.2010 na obiektach KS.OLIVIA w Gdańsku.

Zespół występuje w składzie:
Szymon Sawaniewski, Michał Jajkowski, Andrzej Jeż, Kamil Leszczyński, Bartosz Wojtysiak, Adam Czerson, Krzysztof Przyboda, Łukasz Kopka, Marek Lebiedziuk, Paweł Andrzejewski, Adrian Kwiecień, Marcel Brytan, Dominik Kozłowski.

 

 


 

Złoci gimnazjaliści z Malborka!

W miniony poniedziałek w Malborku odbył się finał Wojewódzkiej Gimnazjady Chłopców w Piłkę Siatkówką. Oprócz reprezentacji z Gim3, do rywalizacji przystąpiły gimnazja z Gdańska,Gdyni,Starogard Gd, Bytowa i Lęborka. Malborscy Gimnazjaliści zdobyli złoto , pierwszy raz w historii Gimnazjum nr 3 !!

Drużyny zostały podzielone na 2 grupy po 3 zespoły. Grano systemem każdy z każdym. W pierwszym meczu Malbork podejmował drużynę z Lęborka. Pierwsze akcje meczu wygrali przyjezdni, lecz później kontrole nad całym meczem przejęła drużyna z Malborka, pewnie wygrywając mecz 2:0
Drugi mecz grupowy przebiegał podobnie jak pierwszy. Goście z Bytowa kilka razy postraszyli zagrywką swoich przeciwników, lecz na wiele im to się nie zdało. Obydwie partie wygrali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z awansu do finału. A tam czekał na nich zwycięzca drugiej grupy.
W finale drużyna z Malborka zmierzyła się z ekipą Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. Pierwsza partia była dość zacięta, lecz wygrali ją nasi siatkarze, w dość wyrównanej końcówce. Druga odsłona spektaklu była dramatyczna. Przeważali siatkarze z Gdańska, lecz Malborczycy dochodzili swoich rywali na remis lub punkt straty. Zimne nerwy w końcówce zachowali przyjezdni, wygrywając tą parie i doporowadzjąc do tie-breaka. Decydujący set zaczął się źle dla gospodarzy. Przyjezdni wyszli na prowadzenie 6-1, i wydawać się mogło, że będą kontro walać cały mecz. Jednak determinacja i zawziętość pomogła Malborczykom, którzy wyrównali stan seta, oraz wyszli na prowadzenie. Koncówka to prawdziwa gra nerwów z jednej i drugiej strony-jednak drużyna Gim3  lepiej to opanowała i wygrała 15-13,tym samym cały mecz 2:1. Pierwszy raz w historii Gimnazjum nr 3 siatkarze sięgnęli po złoto!

Dzięki wygranej w Województwie , ekipa Gimnazjum nr 3 weźmie udział w finale Ogólnopolskiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Chłopców, która zostanie rozegrana w Siedlcach – 13-16 czerwca

Skład ‘złotej’ drużyny Gimnazjum nr 3:
Bartek Sobstyl, Karol Janczewski, Patryk Słowiński, Mateusz Lewandowski, Michał Bogdanowicz, Rafał Izdebski, Damian Zemło
Trener - Walentyn Stopow

Mateusz Lewandowski

Link do galerii:

Finał wojewódzki gimnazjady w piłce siatkowej chłopców


Urz�d miastaBIPMWCOSiR"Orze�Projektowanie stron internetowych Malbork
Projektowanie i tworzenie stron www