Języki 08.03.2016

8.03.2016 w naszym gimnazjum odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu " Języki Obce Naszą Droga Ku Przyszłości". Dzisiaj do naszej szkoły przyszli uczniowie z klasy 6C Szkoły podstawowej nr 8 w Malborku i podzieleni na dwie grupy udali się na zajęcia j. angielskiego i włoskiego.
Obie grupy były prowadzone przez uczniów klas drugich naszego gimnazjum. Na angielskim szóstoklasiści uczyli się prowadzić rozmowę przez telefon, rozpoznawać numery telefonów i rozszyfrowywać krótkie wiadomości telefoniczne za pomocą popularnych skrótów stosowanych przez Brytyjczyków.
W drugiej części zajęć uzupełniali brakujące wyrażenia w piosence Adele pt. „Hello” a na koniec wspólnie z gimnazjalistami i nauczycielami nastąpiło wspólne śpiewanie. Po godzinie zajęć nastąpiła zamiana grup na sale, tak aby każda grupa skorzystała z obu prowadzonych zajęć językowych.

Na zajęciach języka włoskiego uczniowie klasy II przedstawili  Włochy w formie prezentacji. Zaprezentowali  najważniejsze miasta i zabytki, opowiedzieli o elementach kulturowych takich jak Palio w Sienie , czy karnawał w Wenecji.

Opowiedzieli również, że Włochy oprócz zabytków słyną też ze wspaniałych sportowych  samochodów jak Ferrari, Lamborghini czy Bugatti, z przepysznej kuchni śródziemnomorskiej na bazie oliwy z oliwek, ryb i warzyw, ze słynnych kreatorów mody , jak Armani, Versace, Gucci, Dolce&Gabbana, czy słynnych klubów piłkarskich –m.in. AC Milan, AS Roma, Juventus Turyn.

Podczas lekcji uczniowie poinformowali młodszych kolegów o tym, że w szkole odbywają się zajęcia kuchni włoskiej, podczas których gotuje się prawdziwe włoskie dania i o organizowanych wycieczkach do słonecznej Italii.

W części praktycznej uczniowie nauczyli się przedstawiać się, używając odpowiedników swoich imion w języku włoskim. Nauczyli się również kilku włoskich gestów, które mogli przećwiczyć  a później zobaczyć jak te gesty prezentują modele Dolce &Gabbana.

Młodsi koledzy nauczyli się również liczyć od 1-10, ułożyli mapę Włoch z puzzli, przygotowanych przez uczniów, a na koniec wspólnie zaśpiewali  włoską piosenkę „Zuppa romana"