Języki 2 i 9 lutego 2016

Dnia 02.02. i 09.02.2016 w ramach projektu edukacyjnego „Języki obce naszą drogą ku przyszłości” odbyły się pierwsze zajęcia z tej serii. Do naszej szkoły przyszli uczniowie z klasy 6B i 6A Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku i  podzieleni na dwie grupy udali się na zajęcia j. angielskiego i hiszpańskiego.

Obie grupy były prowadzone przez uczniów klas drugich naszego gimnazjum. Na angielskim szóstoklasiści uczyli się prowadzić rozmowę przez telefon, rozpoznawać numery telefonów i rozszyfrowywać krótkie wiadomości telefoniczny za pomocą popularnych skrótów stosowanych przez Brytyjczyków. W drugiej części zajęć układali z rozsypanki piosenkę Adele pt. „Hello” a na koniec wspólnie z gimnazjalistami i nauczycielami nastąpiło wspólne śpiewanie. Po godzinie zajęć nastąpiła zamiana grup na sale, tak aby każda grupa skorzystała z obu prowadzonych zajęć językowych.

Na zajęciach z języka hiszpańskiego uczniowie szkoły podstawowej  w pierwszej części lekcji dowiedzieli się o rozmieszczeniu języka hiszpańskiego na świecie w oparciu o mapy Europy i Ameryki Południowej. Uczniowie klasy 2 E opowiedzieli im także o elementach kulturowych Hiszpanii, np. korridzie, jak również przedstawili trzy miasta Hiszpanii – Madryt, Barcelonę i Walencję.

W drugiej części uczniowie poznali liczebniki 1-10, nazwy podstawowych kolorów, owoców i członków rodziny, wszystko przy użyciu ćwiczeń praktycznych. W trakcie wypełniania przygotowanej przez gimnazjalistów karty pracy, uczniowie mieli okazję posłuchać kilku piosenek wykonawców hiszpańskojęzycznych. Na zakończenie wszyscy razem zaśpiewali piosenkę ,, El mismo sol” Alvaro Soler.