DZIEŃ PATRONA SZKOŁY I ŚLUBOWANIE KLAS I W GIMNAZJUM NR 3

Dnia 30.09.2013r. w Gimnazjum nr 3 odbyła się uroczystość  na cześć patrona szkoły Stefana Batorego, przy okazji której oficjalnie przyjęto pierwszoklasistów w poczet prawowitych uczniów szkoły.

W tym ważnym dla całej społeczności szkolnej dniu, uczniowie  podczas godzin wychowawczych dowiedzieli się istotnych faktów z życia króla Polski Stefana Batorego, a następnie wzięli udział w uroczystym apelu. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością sam Stefan Batory wraz z żoną Anną Jagiellonką. W obecności dostojnych gości uczennice Samorządu Uczniowskiego przybliżyły sylwetkę Stefana Batorego, a następnie uczniowie klas pierwszych złożyli przed tronem króla dary- symbole władzy królewskiej. Gdy uczniowie zyskali uznanie pary królewskiej, dyrektor szkoły pan Dariusz Rowiński, po odczytaniu tekstu ślubowania i złożeniu przysięgi, przyjął pierwszaków do społeczności uczniowskiej Gimnazjum nr 3.

Po części oficjalnej nadszedł czas na kolejny sprawdzian dla pierwszaków. Uczniowie wzięli udział w quizie pod tytułem „Co wiem o mojej szkole?", w którym musieli się wykazać wiedzą na temat szkoły oraz nauczycieli w niej uczących. Na koniec przyszła pora na występy muzyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalno- instrumentalnego.