Uczniowie Gimnazjum nr 3 na Otwarciu Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku

Dnia 18.05.2013r. uczniowie naszej szkoły należący do szkolnego Koła Ligi Morskiej i Rzecznej wraz z opiekunami p. Małgorzatą Machnio i p. Dariuszem Lachowiczem brali udział w X Otwarciu Sezonu Żeglarskiego i Motorowodnego w Gdańsku. Celem wyjazdu było ukazanie młodzieży aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu oraz propagowanie sportów wodnych wśród młodzieży.

Podczas całodziennej wycieczki uczniowie mogli zapoznać się z podstawową terminologią dotyczącą żeglarstwa, a także wykorzystać swoją wiedzę w praktyce podczas rejsu łodziami wiosłowymi po Motławie. Program otwarcia  sezonu był niezwykle bogaty i różnorodny. Podczas pobytu w Gdańsku młodzież mogła uczestniczyć w atrakcjach takich jak pokazy ratownictwa specjalnego PCK oraz pokazy umiejętności żeglarskich zawodników klasy Optymist. Nie zabrakło również czasu na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z dwukrotnym medalistą olimpijskim w żeglarstwie Mateuszem Kusznierewiczem. Najważniejszym punktem wycieczki był jednak udział w paradzie jachtów na Motławie. Młodzież wpłynęła do Gdańska w paradzie wraz z ponad setką innych jachtów z gdańskich marin na czele z odrestaurowanym żaglowcem Generał Zaruski.

Młodzież wróciła do Malborka „zarażona morzem" i żeglarską przygodą. Uczniowie już nie mogą się doczekać kolejnej wyprawy „na morze".