Szanowni Państwo!

Rada rodziców jest organem reprezentującym społeczność rodziców. Każdy, rodzic może - a nawet powinien - mieć wpływ na jej działanie. Rola naszej rady rodziców, nie ogranicza się jedynie do wspierania działań dyrekcji, od strony ekonomicznej. Wsparcie w tym względzie szkoły ze strony rodziców jest bardzo ważne, ale nie może być głównym, ani tym bardziej jedynym celem funkcjonowania rady rodziców. Dotychczasowe współdziałania pokazują, że rada rodziców faktycznie może stać się organem współtworzącym rzeczywistość szkoły zgodnie z wolą rodziców. Współpraca rodziców ze szkołą dotyczy przede wszystkim różnorodnych form zajęć pozalekcyjnych, kółek zainteresowań, a także organizowania uroczystości szkolnych, wolnego czasu, odpoczynku i zabawy. Te, niby nieistotne, można powiedzieć drugoplanowe elementy życia szkoły, zawierają w sobie zawsze ogromny potencjał wychowawczy. Można go wykorzystać w pełni tylko przy wspólnym, harmonijnym wysiłku rodziców. Widzimy, więc, że możliwości działania ogółu rodziców jest bardzo wiele. Musimy dążyć do tego, aby każdy z rodziców właściwie określił swoje miejsce w społeczności szkoły i zechciał wykazać się w jak największym stopniu wolą współdziałania. Styl pracy szkoły, atmosfera w niej panująca, pielęgnowane wartości i tradycje, pozwalają do angażowania środowiska społecznego w udzielaniu wydatnej pomocy szkole. Dlatego zapraszamy do współpracy.

W imieniu Prezydium Rady Rodziców
Przewodnicząca Danuta Jarząbek