Kalendarz imprez sportowych

< < Stycze 2019 > >
PnWtrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Godlo polski
bip
Orze�
Orze�
Orze�

Strona główna
GIMNAZJALIŚCI Z TRÓJKI NA „KOLOSACH” W GDYNI

Jak co roku uczniowie z Koła Geograficznego wzięli udział w ogólnopolskich spotkaniach podróżników , żeglarzy i alpinistów w Gdyni na których wręczane są Kolosy ( Oskary w dziedzinie podróży) za najznaczniejsze podróżnicze osiągnięcia.

To największa w Europie impreza podróżnicza, popularyzuje  fajny, interesujący sposób na spędzanie czasu,  pokazuje ludziom, że czasem niewiele trzeba aby zrealizować własne marzenia . Jest to też wspaniała lekcja geografii.

Uczniowie z malborskiej  „Trójki” są wiernymi uczestnikami prawie od początku Kolosów, a w tym roku odbywają się już one po zraz 18-ty.  Zainteresowanie imprezą jest z roku na rok coraz większe i często aby wejść do sali, która mieści 4 tys. widzów trzeba czekać w kilkudziesięciometrowej kolejce. Mimo to warto , wrażenia są niesamowite.

 


Spotkania z fizyką na Politechnice Gdańskiej

Po raz kolejny klasy politechniczne uczestniczyły w zajęciach organizowanych przez

dr inż. B. Strzelecką na Wydziale Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej Politechniki Gdańskiej. Warsztaty są częścią spotkań w ramach współpracy patronackiej z naszym Gimnazjum. Tym razem poświęcone były zagadnieniom z hydrostatyki i aerostatyki. Ciekawe doświadczenia, których świadkami byli uczniowie klasy 2p i 3p , dotyczyły takich tematów jak: prawo Archimedesa dla cieczy i gazów, ciśnienie hydrostatyczne i atmosferyczne, naczynia połączone czy budowa i zasada działania barometru. Oczywiście w pokazach uczestniczyły  również wybrane przez prowadzących osoby. Wnioski z ostatniego doświadczenia dotyczącego siły wyporu w gazach stały się zarazem pracą domową, którą omówić mamy wspólnie na lekcji fizyki.

Kolejne zajęcia już w maju a ich tematem będą zagadnienia z elektrostatyki.

  mgr Janusz Szumała


Dzień otwarty w naszej szkole

 


REKRUTACJA 2016

Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Malborku im. Stefana Batorego informuje.

   Rekrutacja do klas pierwszych odbywać się będzie zgodnie z Uchwałą Nr XVI/170/2016 Rady Miasta Malborka z dnia 28 stycznia 2016 r. w sprawie określenia kryteriów rekrutacji do klas pierwszych gimnazjów prowadzonych przez gminę Miejską Malbork , dla kandydatów zamieszkałych poza obwodem danego Gimnazjum, ustalenia liczby punktów za każde z tych kryteriów oraz dokumentów niezbędnych do ich potwierdzenia.

 W roku szkolnym 2016/2017 zostaną utworzone klasy:

     - politechniczna klasa patronacka Politechniki Gdańskiej,

     - klasa architektoniczna pod patronatem Wydziału Architektury

       Politechniki Gdańskiej,

     - klasa matematyczno-informatyczna,

     - klasa językowa z elementami edukacji kulturowo-historycznej pod 

       patronatem Muzeum Zamkowego,

     - klasa językowa z elementami edukacji teatralnej,

     - klasa ogólna z elementami edukacji językowo-artystycznej,

     - klasa ogólna medyczno-ratownicza,

     - klasy ogólne,

    -  klasa integracyjna.

 

      Czytaj więcej...


Innowacje pedagogiczne

Po raz kolejny w ramach projektu edukacyjnego „Języki obce naszą drogą ku przyszłości” odbyły się zajęcia z tej serii. Tym razem były to zajęcia z j. włoskiego i jak poprzednio z angielskiego. Do naszej szkoły przyszli uczniowie z klasy 6C Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku i  zostali podzieleni na dwie grupy.

                                                                                                                            Czytaj dalej…Urz�d miastaBIPMWCOSiR"Orze�Projektowanie stron internetowych Malbork
Projektowanie i tworzenie stron www