EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW

W dniach 10 – 14 lutego  uczniowie naszego gimnazjum już po raz trzeci wyjechali  na  warsztaty j. angielskiego EUROWEEK - SZKOŁA LIDERÓW do Długopola Zdrój w okolicach Bystrzycy Kłodzkiej. Program wyjazdu był bardzo napięty a gimnazjaliści korzystali z licznych atrakcji, które zapewnili im organizatorzy wyjazdu i EUROPEJSKIE FORUM MŁODZIEŻY.
EUROWEEK jest specjalnym obozem szkoleniowym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy. W programie znalazły się m. in.:

•    Energizer – poranne zabawy z wolontariuszami
•    Team building/ warsztaty integracyjne
•    Autoprezentacja
•    Debata Oksfordzka
•    Negocjacje - warsztaty
•    Konferencja prasowa – warsztaty
•    Prezentacje multimedialne o krajach m. in. Rumunii, Ukrainie, Turcji, Kenii, Wietnamie, Kolumbii
•    Nauka tańców międzynarodowych
•    Multicultural Party

Warsztaty prowadzone były w języku angielskim przez szkoleniowców i wolontariuszy z całego Świata (m. in. Wietnam, Kenia, Indie, Francja, Gwatemala, Azerbejdżan, ). Zajęcia odbywały się w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń, które pozwoliły naszym uczniom rozwijać tak obecnie cenione na rynku pracy umiejętności społeczne jak: kierowanie zespołem, praca w grupie, autoprezentacja oraz prowadzenie dyskusji/ debaty.
   Obóz szkoleniowy EUROWEEK – SZKOŁA LIDERÓW to wspaniały pomysł dla uczniów, którzy chcą pogłębiać swoją wiedzę i włączyć się w życie społeczne i zawodowe nowoczesnej Europy. Wyjazd i udział w warsztatach prowadzonych w języku angielskim pozwala rozwijać umiejętności komunikacyjne uczniów i gwarantuje lepszy start w przyszłość. Euroweek to zajęcia praktyczne – uczniowie brali udział w konferencji prasowej, organizowali debaty i dyskusje i mieli okazję pracować w grupie - min. kręcili film według własnego pomysłu. Każdego dnia uczniowie  poznawali tajemnice i ciekawostki różnych kultur świata, a to wszystko z perspektywy mieszkańców poszczególnych krajów – wspaniałych wolontariuszy obozu w Długopolu! To właśnie dzięki wolontariuszom, nasi gimnazjaliści mieli okazję poznać języki z różnych regionów świata ale przede wszystkim ćwiczyć  język angielski.

Warsztaty EUROWEEK to jednak nie tylko nauka, ale i świetna zabawa. Zajęcia w których uczestniczyli nasi uczniowie prowadzone były w luźnej, przyjaznej atmosferze. Wszystkiemu towarzyszył śmiech i zabawa. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się praktyczna nauka tańców ludowych i młodzieżowych prowadzonych przez wolontariuszy z Indii i Wietnamu. Wszyscy uczestnicy obozu są bardzo zadowoleni, że szkoła i nauczyciele umożliwili im uczestnictwo w tak innowacyjnej formie kształcenia. Każdy z uczniów naszego Gimnazjum już dziś zdecydowanie stwierdza: „Było warto!” i wyraża chęć wyjazdu na kolejne szkolenie w przyszłym roku.

Wojewódzkie Konkursy Kuratoryjne

Zakończył się drugi etap Wojewódzkich Konkursów Kuratoryjnych

Do etapu wojewódzkiego Konkursów dostali się następujący uczniowie:

Chemia:

Tomasz Jeżak -3p

Aleksander Kocwaj -3p

Jan Zapolski – Downar -2e

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia !!!

PROGRAM ‘ZIMA W MIEŚCIE 2016’ W MALBORKU

Program „Zima w Mieście- 2016” realizowany będzie dla uczniów malborskich szkół w terminie ferii od 15 do 26 lutego 2016 roku. Miasto Malbork przygotowało ciekawą propozycję zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży. W programie zajęcia , sportowe, edukacyjne,  artystyczne, wycieczki, konkursy.  Zajęcia będą odbywały się w wyznaczonych feryjnych placówkach edukacyjnych, które  pełnić będą rolę punktów dziennego pobytu (dostępne od poniedziałku do piątku  - od 7.30 do 15.30 oraz od 9.00 do 13.00). Każdy uczeń szkoły podstawowej może korzystać z wybranego punktu dziennego pobytu bez względu na dzielnicę w której mieszka i szkołę do której uczęszcza . Warunkiem uczestnictwa w tych zajęciach  możliwe jest po złożeniu Karty Uczestnictwa  do dnia 10 lutego na adres wybranej szkoły (karta w załączeniu).

Feryjne Zajęcia  Specjalistyczne –   to zajęcia prowadzone  w określonych dniach i godzinach w wybranych szkołach gimnazjalnych, placówkach kultury, obiektach Ośrodka Sportu i Rekreacji. Organizatorzy tej formy wypoczynku stosować będą także  karty uczestnictwa oraz formę wcześniejszych zapisów (w Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 3 obowiązują karty zapisu dla szkół, w pozostałych przypadkach formularze – tam gdzie są wymagane – sporządzane są przez instytucje)

Koordynatorem miejskim Malborskiego Programu „Zima w mieście” jest  Wydział Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka, Koordynatorem Operacyjnym – Malborskie Centrum Kultury i Edukacji w Malborku

W załączeniu:

Pliki do pobrania

-   Wykaz Feryjnych Placówek Edukacyjnych oraz instytucji realizujących Feryjne Zajęcia   Specjalistyczne

- Karta Uczestnictwa w zajęciach realizowanych w  Feryjnych Placówkach Edukacyjnych

- Wykaz zajęć feryjnych prowadzonych na terenie miasta Malborka przez instytucje samorządowe

Szczegóły na stronach wybranych szkół i instytucji. Regulaminy zajęć dostępne są również w siedzibach realizujących je placówek.