Kalendarz imprez sportowych

< < Stycze 2019 > >
PnWtrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Godlo polski
bip
Orze�
Orze�
Orze�

Strona główna
Konkurs historyczny

LISTA  OSÓB  ZAKWALIFIKOWANYCH  DO

         REJONOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

REJONOWY  KONKURS  HISTORYCZNY

22.01.2016 r.- godz. 14.00 – Gimnazjum nr 3  w Malborku

 

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego

 

 

L.p

Nazwisko i imię

Szkoła

 

 

1.

Biernacki Kajetan

Malbork

 

 

2

Bunda Katarzyna

Stegna

 

 

3

Fehrmann Joanna

Sztum

 

 

4

Gęsiarz Marcel

Malbork

 

 

5

Głąb Konrad

Stare Pole

 

 

6

Janowicz Patrycja

Malbork

 

 

7

Jeżak Tomasz

Malbork

 

 

8

Justyńska Martyna

Ostaszewo

 

 

9

Kocwaj Aleksander

Malbork

 

 

10

Kun Jakub

Sztum

 

 

11

Lityńska Agata

Sztum

 

 

12

Najda Kacper

Sztum

 

 

13

Sajkowski Michał

Malbork

 

 

14

Sobczyńska Julia

Malbork

 

 

15

Sobolewska Patrycja

Sztum

 

 

16

Wojciechowska Wiktoria

Ostaszewo

 

 

17

Wójtowicz Aleksandra

Ostaszewo

 

 

18

Zapolski – Downar Jan

Malbork

 

 

19

Zdziennicki Michał

Sztum

 

 

 


Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

 

 Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu.

  Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość, ale także wywołały refleksje nad współczesnym patriotyzmem.

Galowy strój, przypięcie stworzonego na lekcji plastyki KOTYLIONU, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu. 
 

Podkreślić należy, iż patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy, szansę okazywać niemal nieustannie. Jej wyrazem jest na przykład uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy,  dbanie o poprawność języka ojczystego, zarówno w mowie, jak i piśmie, troska o dobro rodziny, a także szacunek dla narodowej tradycji.                                                                                                                                                                            Organizatorzy


Konkurs francuski

GDYNIA 2015 – Finał Konkursu Fotograficznego pt. „Bleu, Blanc, Rouge”.

5 listopada 2015 roku ośmioro uczniów wraz z P. Dorotą Hejnowską udało się do Gdyni na wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej oraz uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w I Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym pt ” Bleu, Blanc, Rouge”.

O godzinie 9:30 spotkaliśmy się na stacji PKP. Następnie udaliśmy się w stronę odpowiedniego peronu i pociągiem pojechaliśmy do Trójmiasta. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 11:00. Mieliśmy dużo czasu więc spacerem udaliśmy się   do Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni. Gdy doszliśmy do szkoły skierowano nas do auli, jest to miejsce w którym uczniowie mogą odpocząć, porozmawiać lub zjeść drugie śniadanie. Znajduje się tam sklepik szkolny oraz kuchnia.

O godzinie 12:00 udaliśmy się do sali, w której miała się odbyć uroczystość. Po krótkim wstępie prowadzących rozpoczęło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Z naszej szkoły jedna osoba stanęła na podium - Piotr Borowski z klasy 3L zajął III miejsce. Wszyscy byliśmy z niego dumni. Pod koniec uroczystości zostaliśmy mile zaskoczeni. Pani Hejnowska także została nagrodzona, ponieważ dzięki Niej z naszej szkoły wysłano najwięcej prac. Po zakończeniu uroczystości zaproszono nas na mały poczęstunek.

Po 13:00 opuściliśmy budynek szkoły i ruszyliśmy w stronę stacji kolejowej. O godzinie 13:40 wyjechaliśmy z Gdyni w stronę Malborka. Na miejscu byliśmy o godzinie 15:10, następnie rozeszliśmy się do domów.

 

Z niecierpliwieniem czekamy na następną edycję konkursu ‘’Bleu, Blanc, Rouge’’.

 

 


MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW 2015/2016

      W czwartek 29.10.2015 odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w tenisie stołowym chłopców. W pierwszej fazie uczestników zawodów w losowaniu

podzielono na grupy, w których rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”.

Pojedynki w grupach wyłoniły ośmiu ćwierćfinalistów.

Dalszy przebieg zawodów przedstawiał się następująco:

        Urz�d miastaBIPMWCOSiR"Orze�Projektowanie stron internetowych Malbork
Projektowanie i tworzenie stron www