Konkurs historyczny

REJONOWEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO

REJONOWY  KONKURS  HISTORYCZNY

22.01.2016 r.- godz. 14.00 – Gimnazjum nr 3  w Malborku

Lista uczniów zakwalifikowanych do etapu rejonowego

L.p

Zapolski – Downar Jan

Zdziennicki Michał

Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Dnia 10 listopada 2015 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu.

Apel wprowadzał w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład najmłodszych ich uczestników. Natomiast interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość, ale także wywołały refleksje nad współczesnym patriotyzmem.

Galowy strój, przypięcie stworzonego na lekcji plastyki KOTYLIONU, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem,  to szacunek dla historii i dziejów naszego narodu, to współczesny wyraz patriotyzmu.

Podkreślić należy, iż patriota  to nie tylko człowiek stający w obronie kraju podczas wielkich zagrożeń. Jest nim również osoba, która w codziennym życiu szanuje symbole narodowe, która pamięta o ważnych dla kraju i jego historii wydarzeniach czy rocznicach. Współczesny patriota to człowiek kultywujący pamięć o swoich przodkach, wyrażający zainteresowanie rodzimą kulturą, historią i teraźniejszą sytuacją kraju. Troskę o losy ojczyzny mamy, my Polacy, szansę okazywać niemal nieustannie. Jej wyrazem jest na przykład uczciwa i twórcza praca, rzetelne zdobywanie wiedzy,  dbanie o poprawność języka ojczystego, zarówno w mowie, jak i piśmie, troska o dobro rodziny, a także szacunek dla narodowej tradycji.                                                                                                                                                                            Organizatorzy

Konkurs francuski

GDYNIA 2015 – Finał Konkursu Fotograficznego pt. „Bleu, Blanc, Rouge”.

5 listopada 2015 roku ośmioro uczniów wraz z P. Dorotą Hejnowską udało się do Gdyni na wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej oraz uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród w I Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym pt ” Bleu, Blanc, Rouge”.

O godzinie 9:30 spotkaliśmy się na stacji PKP. Następnie udaliśmy się w stronę odpowiedniego peronu i pociągiem pojechaliśmy do Trójmiasta. Na miejsce dotarliśmy o godzinie 11:00. Mieliśmy dużo czasu więc spacerem udaliśmy się   do Szkolnej Galerii Sztuki ZSO Nr2 w Gdyni. Gdy doszliśmy do szkoły skierowano nas do auli, jest to miejsce w którym uczniowie mogą odpocząć, porozmawiać lub zjeść drugie śniadanie. Znajduje się tam sklepik szkolny oraz kuchnia.

O godzinie 12:00 udaliśmy się do sali, w której miała się odbyć uroczystość. Po krótkim wstępie prowadzących rozpoczęło się ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Z naszej szkoły jedna osoba stanęła na podium - Piotr Borowski z klasy 3L zajął III miejsce. Wszyscy byliśmy z niego dumni. Pod koniec uroczystości zostaliśmy mile zaskoczeni. Pani Hejnowska także została nagrodzona, ponieważ dzięki Niej z naszej szkoły wysłano najwięcej prac. Po zakończeniu uroczystości zaproszono nas na mały poczęstunek.

Po 13:00 opuściliśmy budynek szkoły i ruszyliśmy w stronę stacji kolejowej. O godzinie 13:40 wyjechaliśmy z Gdyni w stronę Malborka. Na miejscu byliśmy o godzinie 15:10, następnie rozeszliśmy się do domów.

Z niecierpliwieniem czekamy na następną edycję konkursu ‘’Bleu, Blanc, Rouge’’.

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW 2015/2016

W czwartek 29.10.2015 odbyły się Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w tenisie stołowym chłopców. W pierwszej fazie uczestników zawodów w losowaniu

podzielono na grupy, w których rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym”.

Pojedynki w grupach wyłoniły ośmiu ćwierćfinalistów.

Dalszy przebieg zawodów przedstawiał się następująco: