Kalendarz imprez sportowych

< < Stycze 2019 > >
PnWtrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Godlo polski
bip
Orze�
Orze�
Orze�

Strona główna
Lekcja języka angliskiego z chórem z Florydy

 

 

Trzeciego dnia naszej nauki w nowej szkole, na pierwszej lekcji języka angielskiego z panią Jagodą Dyl, czekała na nas duża niespodzianka. Po wejściu do klasy zauważaliśmy, że obok pani siedzi osoba, której się nie spodziewaliśmy i o której nie mięliśmy zielonego pojęcia. Pani przedstawiła nam jej gościa z Ameryki. Adrian Meneses przyjechał do Polski wraz ze swoim chórem Św. Łukasza z Middleburga z Florydy.

Adrian opowiedział nam wiele ciekawych rzeczy o sobie. Dowiedzieliśmy się, że ma 24 lata, pracuje w szpitalu, śpiewa w chórze, gra w tenisa i na gitarze. Ucieszyła nas wiadomość, że Adrianowi bardzo podoba się w Polsce, głównie dzięki łagodnym temperaturom, gdyż w tym czasie na Florydzie temperatura powietrza sięga 30 stopni Celsjusza.  Co więcej nasza ojczyzna przypomina mu jego miejsce urodzenia.

Później każdy z nas miał okazje przedstawić się i zadać kila osobistych pytań Adrianowi, który bardzo chętnie na nie odpowiadał. Była to bardzo ciekawa lekcja, głównie dlatego, że każdy z nas miał okazje sprawdzić swoje umiejętności językowe. Rozmawialiśmy tylko w języku angielskim.

Na zakończenie Adrian zaprosił uczniów naszej szkoły na koncert jego chóru, który odbył się w Kościele św. Jana na Starym Mieście.

 

Klasa 2L na koncercie w Kościele Św. Jana

Klasa 1E na zajęciach z Adrianem Meneses

 

Dorota Krauze 1E
Jan Zapolski-Downar 1E
Mgr Jagoda Dyl


1 B w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej

Dnia 13.09.2014r. klasa IB pod opieką pani Agnieszki Żejmo i pani Jolanty Przybyszewskiej udała się na wycieczkę do Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Sopocie.

Zwiedziliśmy gmach uczelni, między innymi bibliotekę, sale wykładowe i siedzibę samorządu studenckiego. Uczestniczyliśmy w wykładach pod hasłem „Gry a psychologia".

Tematem pierwszego wykładu był związek psychologii społecznej z fantastyką. Wykład prowadził dr Jarosław Piotrowski. Drugi wykład, prowadzony przez dr Radosława Sterczyńskiego,  dotyczył treningu twórczego myślenia.

Równolegle do dni otwartych uczelni toczył się konwent o nazwie Baltikon.

Baltikon to największa tego typu impreza w województwie Pomorskim. Miała przy tym zasięg ogólnopolski. Poprzednie dwie edycje zrzeszyły łącznie 1500 fanów fantastyki z całej Polski.

 Konwent  opierał się na trzech blokach tematycznych:

- mangi i anime (skupiającym się na kulturze i popkulturze Japonii oraz Korei Południowej)

- gier (eksplorujący przede wszystkim obszar gier „bez prądu": planszowych, karcianych, RPG i LARP ale także gier komputerowych)

- naukowym (omawiającym związki nauki z fantastyką i teorią gier.

Naszą wycieczkę zakończył spacer na molo.

Galeria zdjęćUrz�d miastaBIPMWCOSiR"Orze�Projektowanie stron internetowych Malbork
Projektowanie i tworzenie stron www