ROCKOWE POPOŁUDNIE

Dnia 25 marca o godz. 17.00 w auli Gimnazjum nr 3 w Malborku odbył się koncert szkolnej grupy rockowej w ramach Projektu Gimnazjalnego klas II. Na scenie zagrali uczniowie naszego gimnazjum: Błażej Jarmołowski (perkusja), Kacper Nowosielski (gitara elektryczna), Mikołaj Ślusarz  (bas) i Katarzyna Tuchułka (wokal). Zespół posiada w szkole własne zaplecze, w którym regularnie odbywają się próby. Oprawą świetlną oraz przygotowaniem sprzętu zajął się Radek Radomski.  Uczniowie zagrali kilka piosenek w klimacie rockowym. Publiczność przyjęła zespół bardzo entuzjastycznie prosząc o bis. Za wspaniałą zabawę zespół otrzymał od samorządu szkolnego symboliczne podziękowanie w postaci słodkości.

Elektryczność, my i ….drugoklasiści z SP 8

W środę, 19 lutego,  gościliśmy w naszej szkole uczniów klasy drugiej ze Szkoły Podstawowej nr 8, dla których zorganizowaliśmy zajęcia pt. Elektryczność i my.

Podczas zajęć nasi młodsi koledzy dowiadywali się, co jest potrzebne, by zaświeciła żarówka i skąd bierze się prąd. Poznawali zasady bezpiecznej pracy z urządzeniami elektrycznymi. Badali również, które z przedmiotów przewodzą prąd, a które są izolatorami.

Najwięcej radości wywołało samodzielne budowanie obwodów elektrycznych. Mali odkrywcy,   z pomocą starszych koleżanek z naszego gimnazjum- Karoliny, Oli i Marleny, łączyli elementy obwodów sprawiając, że żarówki świeciły, głośniki grały, a śmigła wzlatywały w powietrze.

Dziękujemy za wspólną naukę i zabawę.

J. Przybyszewska

Niezapomniane chwile na nartach!

W ramach lekcji wychowania fizycznego, uczniowie klasy IIp wraz z Panem Dyrektorem-Dariuszem Rowińskim  udali się do Elbląga, na górę Chrobrego.  Wśród uczestników wycieczki znaleźć było można zarówno,  początkujących narciarzy, jak i tych, którzy nie raz mieli do czynienia ze stokiem.  Po wypożyczeniu sprzętu i wykupieniu skipassów, jedna grupa wyruszyła w stronę wyciągu, za to druga wraz z opiekunem-Panem Rowińskim, rozpoczęła szkolenie.  Gimnazjaliści wyróżniali się pomarańczowymi koszulkami, dzięki którym łatwo było ich zidentyfikować. Do „zawodowców", po mniej więcej godzinie, dołączyli amatorzy, którzy ze wsparciem kolegów poradzili sobie w zajazdach z wyciągu „Zdzisiu". Każdy, świetnie się bawił, szkoląc swoje zdolności wraz z przyjaciółmi. Po skończeniu zabawy na stoku i dokładnym wyczyszczeniu sprzętu, wsiedli do autokaru. W trakcie powrotu do szkoły, wszystkim przypisywały dobre humory.

Podczas organizacji wypoczynku zimowego w czasie tegorocznych ferii zimowych w Gimnazjum nr 3,  jednym z wielu pomysłów było spędzanie wolnego czasu w...kuchni.

Warto byłoby jeszcze wspomnieć, iż zainteresowania kulinarne mają ogromne znaczenie dla rozwoju uczniów, chociażby ze względu na ich aspekt poznawczy i zabarwienie emocjonalne. Mają również wpływ na zachowanie, sposób spędzania wolnego czasu. Zajęcia kulinarne zwykle wymagają podziału ról w czasie przygotowywania posiłków. Uczeń mógł więc współdziałać zgodnie z innymi, wspólnie angażować się w daną pracę. Pieczenie to nie tylko praca. To także jedna z form ekspresji. Dlatego też, pozwoliliśmy uczniom na „rozwijanie skrzydeł" w kuchni, by mogli pracować odważnie i z przyjemnością.