Kalendarz imprez sportowych

< < Stycze 2019 > >
PnWtrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Godlo polski
bip
Orze�
Orze�
Orze�

Strona główna
MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM CHŁOPCÓW

W grudniu zakończyły się rozgrywane w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych, Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 w tenisie stołowym chłopców. W pierwszej fazie rozgrywek zawodnicy podzieleni na dwie grupy rozgrywali mecze systemem „każdy z każdym". Pierwsza czwórka z każdej grupy awansowała do ćwierćfinałów, gdzie mecze rozgrywane były na zasadzie, przegrany odpada.

FAZA PLAY - OFF


KLASA 2B Z WIZYTĄ W KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W MALBORKU

Dnia 13.12.2013r. klasa 2b wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Szumską udała się na zajęcia do Komendy Powiatowej Policji w Malborku.  Lekcja odbyła się w ramach godzin wychowawczych i dotyczyła  demoralizacji wśród młodzieży oraz odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Prelekcję przeprowadził Komendant Powiatowy Policji w Malborku, podinspektor Andrzej Szramke. Podczas zajęć uczniowie omówili pojęcie patriotyzmu w odniesieniu do kulturalnego kibicowania oraz dowiedzieli się, jakie kary grożą osobom nieletnim za popełniane przestępstwa. Pan Komendant zwrócił uwagę, aby młodzież zawsze postępowała odpowiedzialnie, ponieważ ‘wybryki młodości' mogą mieć nieodwracalne skutki w przyszłości. Uczniowie z uwagą słuchali przykładów nieodpowiedzialnego zachowania wśród młodzieży przytoczonych przez pana komendanta. Spotkanie zakończyło się zaproszeniem na kolejne zajęcia w przyszłym roku połączone ze zwiedzaniem komendy.

Małgorzata Szumska


Klasa Architektoniczna na Politechnice Gdańskiej i nie tylko...

W dniu 16.12.2013r. tj. w poniedziałek, na zaproszenie Państwa dr inż. arch. Elżbiety i Piotra Marczak, uczniowie pierwszej klasy architektonicznej  Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku, udali się na zajęcia zorganizowane na Wydziale Architektury - Politechniki Gdańskiej.

Był to bardzo ciekawie i  intensywnie spędzony dzień tym bardziej, że zakończył się wizytą w Złotej Bramie - Siedzibie Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Dzień rozpoczął się od  ćwiczenia z projektowania architektonicznego podczas którego nasi uczniowie, wspólnie ze studentami I roku architektury wykonywali zadanie na temat kompozycji. Po zakończonym ćwiczeniu udaliśmy się na wykład dotyczący „Transformacji formy przez odejmowanie jako podstawa kompozycji". Następnie krótka przerwa, drobne upominki i zwiedzanie Wydziałów na Politechnice. Szczególnym wydarzeniem w tym dniu była dla nas wizyta w Pomorskiej Okręgowej Izbie Architektów RP z siedzibą w Złotej Bramie - miejscu, które przypomina dziś najświetniejszy okres w dziejach sztuki gdańskiej.

Tu przywitali nas:

Przewodniczący Rady Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów p. Ryszard Comber oraz jego zastępca p. Bartosz Macikowski. Sposób w jaki zostaliśmy tam przyjęci i „magia" architektury tego miejsca wywarła na nas wszystkich wielkie wrażenie i utwierdziła  w przekonaniu co do słuszności otwarcia w naszym gimnazjum -  klasy architektonicznej. 

Po tej wizycie jeszcze spacer po Długim Targu ze zwróceniem uwagi na najważniejsze zabytki i powrót do Malborka.

 

Fijas Andrzej

zobacz galerię zdjęć


JUBILEUSZOWE LEKCJE MATEMATYKI

Jak co roku świętujemy jubileuszowe (50 i 100) lekcje matematyki. Z okazji 50-tej lekcji w roku szkolnym 2013/2014- jak nakazuje tradycja- zajęcia zamiast p. Grażyny Szamockiej (inspiratorki takich lekcji) poprowadzili uczniowie. Zajęcia odbyły się w kilku osobowych grupach. Czas został umilony zadaniami matematycznymi i przepysznym poczęstunkiem.

-Jubileuszową lekcje dziewczyny prowadzą już trzeci rok z rzędu. Zawsze jest mnóstwo zabawy połączonej z nauką- relacjonują uczniowie klasy 3A

W tym roku zadania przygotowałyśmy z zakresu geometrii. Nasi koledzy bardzo chętnie uczestniczyli w lekcji. Zadnia były powtórkowe i nie sprawiały nikomu trudności. Dla najszybszych uczniów były przygotowane nagrody w formie słodkości. Każda grupa dostała losowo kilka zadań, które w bardzo szybkim czasie rozwiązali. Z okazji tak ważnej lekcji uczniowie przyszli w odświętnych strojach.

-Pierwszy raz miałam okazję uczestniczyć w takiej lekcji. Bardzo mi się podobało. Połączenie lekcji z rozrywką i przyjemnościami to dobry pomysł na prowadzenie zajęć. Cała klasa przez konkursy zmobilizowała się i była w stanie rozwiązać każde zadanie. Dzięki takim lekcjom łatwiej jest zapamiętywać ważne rzeczy z dziedziny matematyki - opowiada Natalia Rutkowska.

- Lekcja była bardzo interesująca. Mam nadzieje, ze przed odejściem z gimnazjum uda nam się zorganizować przynajmniej jeszcze jedną lekcję jubileuszową - mówiła Weronika Zacharczuk tuż po zajęciach.

Prowadzenie lekcji matematyki było dla nas przyjemnością. Mamy nadzieję, że będą odbywały się one także na innych lekcjach. Z wielką radością poprowadziłyśmy je po raz kolejny.

Adrianna Głowacka, Paulina Kielar, Oliwia Raczyńska
zdj. mgr Grażyna Szamocka

Galeria zdjęć


Inauguracja projektu edukacyjnego: Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu mającego na celu edukację młodzieży poprzez wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej.

Jest to projekt realizowany w naszym kraju w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy i prowadzony pod nadzorem Instytutu Żywności i Żywienia oraz Akademii Wychowania Fizycznego.

Koordynatorem projektu w sprawach żywienia jest p. Joanna Rybaczyk, a w sprawach aktywności fizycznej- p. Aldona Jaroszewska.

Dnia 22 listopada „Strażnicy Dobrej Formy", czyli członkowie Koła Biologicznego przedstawili wszystkim uczniom naszej szkoły cele tego projektu oraz zaprosili ich i nauczycieli do współpracy. Podali też strony internetowe, gdzie można dowiedzieć się więcej na ten temat.

Na dobry początek wszyscy obejrzeli film, w którym Pascal Brodnicki w ciekawy sposób mówił na temat zasad prawidłowego żywienia młodzieży szkolnej.

Wszystkim podobał się zabawny styl prezentacji.

Zainteresowanie było duże.

Po filmie nasz „szkolny Pascal” zaprezentował uczniom jak
przygotować odżywcze śniadanie w innej formie niż kanapka.

 

Na zakończenie koordynator projektu zaprosił uczniów do współpracy i ogłosił następujące konkursy:

    1.   „Powiedzonka na temat zdrowego jedzonka"- konkurs dla klas I

- format A3.

    2. „Jadłospis mistrzów"- konkurs dla klas II

- przygotowanie całodziennego jadłospisu dla ucznia gimnazjum, jako kartka do szkolnej książki promującej zdrowe żywienie

- format A3

    3. „Zachowaj równowagę"- konkurs dla klas III

        - plakat promujący właściwe odżywianie i aktywność fizyczną

        - format A2

 


Mamy wicemistrza

Anna Wróblewska z kl. II m została wicemistrzem II Wojewódzkich Mistrzostw Szkół w Rummikub.

Ponad 3000 rozegranych partii, niemal 1500 uczestników, 2000 kostek, 86 finalistów z 43 szkół... Tak w telegraficznym skrócie można by podsumować II Mistrzostwa Szkół w Rummikub, których finał odbył się w miniony piątek, 29.11.2013 r., w siedzibie Sztumskiego Centrum Kultury.

Z zaproszenia Klubu Gier Planszowych „Pionkolandia" oraz firmy TM Toys - właściciela marki Rummikub skorzystała rekordowa ilość 42 szkół z całego województwa pomorskiego.

Przywitanie gości w sali kinowej SCK, krótki występ artystyczny oraz wręczenie nagród ufundowanych przez firmę TM Toys zwycięzcom eliminacji szkolnych rozpoczęło oficjalną część mistrzostw.

Do półfinału awansowało 16 zawodników, z których po kolejnych rozgrywkach wyłoniono 4 najlepszych. Do finału przeszły: Anna Wróblewska z Malborka, Nela Gądek z Nowego Dworu oraz dwie uczennice z Cedrów Małych - Anna Wójkowska i Kamila Wiśniewska. Emocje w finale osiągnęły zenitu.

Zwycięzcą finałowej rundy i Mistrzem Szkół 2013 została Nela Gądek z Gimnazjum w Nowym Dworze.

Laureatkami II i III miejsca zostały - Ania Wróblewska i Ania Wójkowska.

II Mistrzostwa Szkół udowodniły, że Rummikub cały czas cieszy się niesłabnącą popularnością, a klub Pionkolandia nieustannie otwiera się na innych i poszerza grono swych przyjaciół.

Na podstawie: http://rummikub.sztum.net


MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT

W listopadzie  w ramach Szkolnych Igrzysk Sportowych zostały rozegrane Mistrzostwa Gimnazjum nr 3 w tenisie stołowym dziewcząt. Turniej został przeprowadzony systemem ,,każdy z każdym''. Po zaciętej rywalizacji na podium stanęły:


Podróż do Arktyki z Michałem Kochańczykiem

Już po raz „nasty"  gościł w Gimnazjum nr 3 podróżnik Michał Kochańczyk. Jest stałym bywalcem w szkole i po raz kolejny fascynował młodzież swoimi opowieściami o niezwykłych podróżach. Tym razem była to wyprawa jachtem wokół obszarów polarnych. Był członkiem siedmioosobowej załogi jachtu żaglowego  „Ledy Dana 44"  która za cel postawiła  przepłynięcie wokół bieguna północnego  w ciągu jednego sezonu.

Wyprawę przygotowywano przez kilka lat, w tym celu specjalnie został zbudowany jacht. Najtrudniejsze jednak było zdobycie pozwoleń na swobodną żeglugę po wodach terytorialnych Rosji. Wyprawa trwała cztery miesiące więc była też trudna od strony logistycznej, zaopatrzenia w sprzęt, prowiant  i rozplanowania trasy.  Mimo olbrzymiej wiedzy dotyczącej Arktyki, nie wszystko można było przewidzieć , były sytuacje bardzo niebezpieczne, bo żywioł nigdy nie jest przewidywalny.

Arktyczny rejs zakończył się sukcesem. Jacht „Lady Dana 44" na którym płynął Michał Kochańczyk przepłynął Przejście Północno-Wschodnie.  Jako pierwszy w Polsce i ósmy na świecie.  Nie było łatwo ,jak mówi Michał Kochańczyk, wymagało to dużo cierpliwości  i odwagi.  Najtrudniejszym miejscem była cieśnina  Wilkickiego, przez większość roku zamarznięta i bez pomocy lodołamaczy trudna do pokonania.  Niestety nie udało się opłynąć bieguna północnego w tym roku, ze względu na trudna sytuację lodową i zamarzające już we wrześniu cieśniny Arktyki Kanadyjskiej.

Na szczęście  wszyscy cali i zdrowi , mimo sztormów na Pacyfiku , dotarli do portu w . Tym razem sukces połączył się z porażką , sukces bo udało się pokonać przejście od strony Azji  a porażka bo żywioł nie pozwolił na pokonanie całej drogi.

Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję dowiedzieć się mnóstwa ciekawych informacji o Arktyce, pan Michał w swe opowieści wplata olbrzymią wiedzę .  Zaraża młodzież pasją poznawania świata i zachęca do nauki języków obcych bo sam zna ich kilkanaście.

Młodzież z Ligi Morskiej, która  żegnała załogę jachtu 8 czerwca w Sopocie, teraz z radością słuchała „morskich opowieści", może wśród niej też będą nieprzeciętni żeglarze.

Zapraszamy do galeriiUrz�d miastaBIPMWCOSiR"Orze�Projektowanie stron internetowych Malbork
Projektowanie i tworzenie stron www