Euroweek 2013

Relacja z pobytu uczniów naszego gimnazjum na obozie szkoleniowym EuroWeek.

Listopad 2013.

Jagoda Dyl, Małgorzata Szumska

Obchody Święta Niepodległości w Gimnazjum nr 3 w Malborku

11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, wiarę i zwycięstwo. Biel to niepokalanie i uczciwość. Czerwień - odwaga i waleczność. Barwy narodowe nosimy z dumą od wieków. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie.

W 1918 roku Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała niepodległość. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, 8 listopada 2013 roku, uczniowie
z Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku, w ramach projektu edukacyjnego, przygotowali wzruszający montaż poetycko-muzyczny pt. „Ta, co nie zginęła!" pod kierunkiem nauczycieli: E. Worożańskiej, A. Bajur, M. Zwierz, A. Kęsik-Byber oraz K. Konowrockiej.

Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych nie zabrakło informacji historycznych, zaprezentowanych multimedialnie i przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w serca uczucia do własnego kraju.

Swoją obecność w tak uroczystej i wzruszającej akademii potwierdzili kombatanci II wojny światowej, rodzice uczniów naszej szkoły, dyrekcja gimnazjum, nauczyciele i społeczność szkolna.

Anna Bajur

Zajęcia na Politechnice Gdańskiej 30.10.2013

30.10.2013r. w ramach współpracy Gimnazjum nr 3 z Politechniką Gdańską uczniowie klas politechnicznych, pod opieką A.Szynaki, E.Gałki i A.Olchowik, kolejny raz uczestniczyli w przygotowanych specjalnie dla nich zajęciach na Wydziale Chemicznym PG.

Czując „niedosyt zabawy chemią" młodzież z niecierpliwością oczekuje następnych zajęć na Wydziale Chemicznym PG.

Anna Szynaka

Pełen artykuł