Kalendarz imprez sportowych

< < Stycze 2019 > >
PnWtrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Godlo polski
bip
Orze�
Orze�
Orze�

Strona główna
Klasa Architektoniczna na warsztatach rzeźby i grafiki w Liceum Plastycznym w Malborku

 

W dniu 10 października klasa architektoniczna uczestniczyła w zajęciach warsztatowych w Liceum Plastycznym w Malborku. Zajęcia przeprowadzili dla nas p. mgr Joanna Budzyńska-Sycz z technik graficznych oraz p. mgr. Tadeusz Marek Sycz z rzeźby. Na zajęciach z grafiki warsztatowej uczniowie poznali technikę graficzną - „suchą igłę", natomiast z rzeźby, uczniowie mieli okazję wykonać z gliny - głowę.

 Zajęcia bardzo podobały się uczniom, ponieważ mieli okazję zetknąć się z technikami plastycznymi, mieli możliwość wykonania odbitek z matryc, które sobie wcześniej sami przygotowali oraz poznali jak można łatwo wykonać z gliny głowę człowieka.

Cieszymy się z tych warsztatów tym bardziej,ponieważ uczniowie powinni jak najwięcej rozwijać swoją wyobraźnię, która jest niezwykle ważna dla tego kierunku.

Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję uczestniczyć w podobnych zajęciach w Liceum Plastycznym i, że początek tej współpracy przyniesie wiele korzyści dla uczniów z obu placówek.

Zobacz galerię zdjęć

 


Podpisanie porozumienia z Muzeum Zamkowym w Malborku

Współpraca Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego z Muzeum Zamkowym w Malborku, zaowocowała  partnerstwem w realizacji wspólnych projektów i inicjowaniu nowych przedsięwzięć edukacyjnych.

7 października 2013, w słoneczne popołudnie, miało miejsce ważne dla naszej szkoły wydarzenie. W murach dostojnej malborskiej warowni podpisano porozumienie, akt współpracy pomiędzy Muzeum Zamkowym w Malborku a Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego.

Sygnatariuszami owego dokumentu byli:

gospodarz - dyrektor Muzeum Zamkowego, pan Mariusz Mierzwiński

oraz

dyrektor Gimnazjum nr 3 , pan Dariusz Rowiński.

 

 

„To bardzo ważne wydarzenie dla mojej szkoły. Już od kilku lat myśleliśmy o uatrakcyjnieniu oferty edukacyjnej naszej szkoły o zajęcia prowadzone na terenie muzeum" -  argumentuje inicjatywę dyrektor szkoły Dariusz Rowiński. „W chwili obecnej, aż ośmiu nauczycieli mojego gimnazjum posiada uprawnienia przewodnika muzealnego po Zamku Krzyżackim w Malborku. Dzięki temu Gimnazjum nr 3 w Malborku to miejsce, które nie tylko pogłębia ogólną wiedzę historyczną młodzieży, ale również rozwija ich zainteresowanie dziejami naszego zespołu zamkowego, miasta i regionu."

Zgodnie z warunkami porozumienia, uczniowie naszej szkoły będą mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez pracowników naukowych muzeum na terenie Zespołu Zamkowego. Zajęcia te będą koordynowane przez wieloletniego pracownika naukowego Muzeum Zamkowego w Malborku, pana Tomasza Bogdanowicza, natomiast ze strony szkoły, przez panią Jagodę Dyl, nauczyciela języka angielskiego.

 

Bezpośrednio po podpisaniu Porozumienia, dyrektor Dariusz Rowiński omówił z kierownikiem działu edukacji Muzeum Zamkowego, panem Tomaszem Bogdanowiczem projekt utworzenia w Gimnazjum nr 3 w roku szkolnym 2014/2015 klasy językowej poszerzonej o edukację historyczną pod patronatem Muzeum Zamkowego w Malborku.

A już w tym roku szkolnym zaprosimy młodzież szkoły do uczestnictwa w zajęciach przybliżających historię zakonu krzyżackiego, piękno architektury gotyckiej, topografię terenu, na którym zbudowano zamek, symbolikę biblijną oraz życie codzienne średniowiecznego zamku. Do zajęć prowadzonych przez pracowników naukowych muzeum młodzież przygotują nasi nauczyciele i przewodnicy: panie Bożena Sobuń i Nela Żak oraz pan Paweł Radziszewski.

Natomiast nauczyciele języków obcych: pani Anna Naklicka - język włoski, Bogumiła Grębska - język hiszpański, Dorota Hejnowska - język francuski oraz panie Magdalena Więckiewicz i Jagoda Dyl - język angielski wprowadzą w życie projekt edukacyjny: „Żywa lekcja języka obcego na terenie Muzeum Zamkowego w Malborku".

Obie strony liczą na owocną współpracę, której celem jest edukacja historyczno- językowa młodzieży gimnazjalnej i promocja Muzeum Zamkowego.

 

Jagoda Dyl

Paweł Radziszewski


GIMNAZJUM nr 3 w MALBORKU NA PODIUM W RYWALIZACJI SPORTOWEJ WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

 

27 września  w Kwidzynie odbyła się Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014, podczas której podsumowano Współzawodnictwo Sportowe Szkół Województwa Pomorskiego 2012/2013.

Pod względem sportowym rok szkolny 2012/2013 okazał się ogromnym sukcesem dla Gimnazjum nr 3 im. Stefana Batorego w Malborku, który na ponad 300 sklasyfikowanych Gimnazjów Województwa Pomorskiego zajęło 2  miejsce. W trakcie ubiegłego roku szkolnego uczniowie uczestniczyli w zawodach 16 dyscyplin sportowych, a udział w nich na określonym szczeblu dawał szkole odpowiednią liczbę punktów.
Reprezentanci ,,malborskiej trójki'' zdobywali punkty w:  indywidualnych biegach przełajowych , sztafetowych biegach przełajowych, unihokeju, tenisie stołowym, sztafetach pływackich, koszykówce, piłce ręcznej, piłce siatkowej, piłce nożnej, szachach.

Podium rywalizacji prezentowało się następująco:

Lp.

Szkoła

Suma punktów

  1

Gimnazjum nr 2 w Kwidzynie

272

  2

Gimnazjum nr 3 Malborku

267

  3

Gimnazjum nr 1 Człuchowie

244

Oto kilka fotek ze startów naszych reprezentantów

 


GIMNAZJALIŚCI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT 2013

W tym roku szkolnym nasi uczniowie, tak jak i w latach poprzednich przystąpili do akcji Sprzątania Świata 2013.

Mottem tegorocznych obchodów było hasło:

            „Odkrywamy czystą Polskę".

Postanowiliśmy zadbać o nasze środowisko lokalne i ogłosiliśmy zbiórkę elektro śmieci.

Koło Biologów wykonało gazetkę informacyjną na ten temat:

 

Akcję wyznaczyliśmy na 20 września. Każdy uczeń mógł przynieść elektro śmieci przed rozpoczęciem swoich lekcji.

Przykro, że tylko 19 uczniów na prawie 500 zaangażowało się w tegoroczną zbiórkę.

Tyle udało nam się zebrać.

Dla ochrony środowiska każda ilość jest ważna, ale jak widać musimy jeszcze popracować nad świadomością ekologiczną naszych uczniów.


Europejska Wymiana 2013

 

W dniu 7 lipca swoją trzecią już wizytę w Malborku rozpoczęła 14 - osobowa grupa młodzieży wraz z wychowawcami,  Philippem Richer, Marion DURAND oraz Nathalene HAMEL, z miasta partnerskiego Margny les Compiegne we Francji. 

Głównym organizatorem pobytu francuskiej młodzieży w Malborku  byli Katarzyna i Dariusz Lachowicz, nauczyciele języka angielskiego w Gimnazjum nr 3. Podczas pobytu francuskiej młodzieży towarzyszyła grupa uczniów tego samego gimnazjum.

W trakcie 12 - dniowej wizyty przewidziano szereg atrakcji dla gości zaczynając od zwiedzenia głównej atrakcji miasta, malborskiego zamku. W programie znalazły się również inne atrakcje turystyczne Malborka takie jak Dino Park, park linowy, przejażdżka kolejką turystyczną.

Nie mogło również zabraknąć tak ważnego dla młodych osób sportu. Młodzież zmagała się w takich konkurencjach sportowych jak pływanie Smoczą Łodzią, turniej gry w kręgle czy zawody wspinaczkowe.

Na sali gimnastycznej gimnazjum odbyły się zajęcia z Hip - Hopu pod kierunkiem profesjonalnych instruktorów.

Jednym z najbardziej interesujących dni był Dzień Kulinarny zorganizowany w Gimnazjum nr 3, w którym to dniu młodzi ludzie wymieniali się kulinarnymi tradycjami, przyrządzając wspólnie posiłek.

Poza malborskimi atrakcjami, goście z Francji mieli również możliwość zwiedzenia Gdańska i Sopotu. Szczególnie miło wspominali kąpiel w polskim morzu oraz spacer po Starym Mieście Gdańska.

W przedostatnim dniu wizyty zaplanowano spotkanie z Burmistrzem miasta panem Andrzejem Rychłowskim oraz panią Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Jolantą Leszczyńską. Podczas spotkania młodzież dzieliła się swoimi wrażeniami z pobytu w Malborku.

W trakcie całego pobytu polsko - francuska młodzież bardzo się ze sobą zżyła i bardzo ciężko było się jej ze sobą rozstać. Na koniec wizyty wszyscy bawili się przy wspólnym ognisku czekając z niecierpliwością na kolejne spotkanie, tym razem we Francji.

                                                                                                          Katarzyna Lachowicz

 Urz�d miastaBIPMWCOSiR"Orze�Projektowanie stron internetowych Malbork
Projektowanie i tworzenie stron www