EUROWEEK 2012

"Jeśli mielibyśmy podsumować obóz w trzech słowach, byłoby to trzy razy

"SUPER".

W styczniu 2013, 23 uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w obozie szkoleniowym EUROWEEK- SZKOŁA LIDERÓW. Obóz organizowany był przez Europejskie Forum Młodzieży, a zajęcia odbywały się w malowniczo położonej górskiej miejscowości Długopole Zdrój na Ziemi Kłodzkiej. Zajęcia obejmowały 4 bloki tematyczne- Praca w grupie, Kierowanie, Praca i Europa. Młodzież uczestniczyła m.in. w następujących szkoleniach i warsztatach: „Prowadzenie prezentacji/autoprezentacji", "Szok kulturowy", „Umiejętność prowadzenie negocjacji", „Konferencja prasowa", „Role w grupie - test M. Balbina". 90% zajęć prowadzona była w jezyku angielskim przez wolontariuszy i szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży z Chin: Lulu Chin, Turcji: Gulnur Ozer, Yucel Ozyazgan, Ahmet Ulusoy, Rumunii, Serbii: Denis Brboric, Gruzji, Finlandii, Bułgarii oraz Indonezji: Nawung Aji Brata. Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach, dzięki którym pogłębili swoje wiadomości dotyczące kultury i zwyczajów innych krajów, a także przełamali tzw. barierę językową, gdyż podczas zajęć posługiwali się głównie j. angielskim.

W czwartek uczniowie pojechali na wycieczkę do Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie odwiedzili Muzeum Filumenistyczne, w którym zgromadzone są eksponaty związane z ogniem, zapałkami oraz zapalniczkami, a następnie udali się do Kłodzka, gdzie zobaczyli Most św. Jana porównywany do mostu Karola w Pradze. W Kłodzku młodzież udała się również do Twierdzy Kłodzkiej, gdzie przeszła trasą podziemną o długości ok. 1 km.

Podsumowując, wycieczkę można z pewnością zaliczyć do bardzo udanych i uczniowie już czekają na kolejną edycję Euroweek w przyszłym roku szkolnym.

"Podczas pobytu na Euroweek'u było bardzo fajnie. Poznałam wielu ciekawych ludzi. Wszystkie prezentacje były interesujące. Dowiedziałam się wielu nowych i ciekawych informacji o innych krajach. Prezentacje i rozmowy z wolontariuszami odbywały się w języku angielskim dzięki czemu rozwijały się nasze umiejętności językowe. Myślę, że większość osób chciałaby uczestniczyć w Euroweek'u jeszcze raz"

Martyna Kempczeńska 3A

„Pięciodniowy obóz szkoleniowy "Euroweek - Szkoła Liderów" był świetnym przeżyciem, nie tylko dla mnie ale również dla moich kolegów oraz nauczycieli. Poznaliśmy fantastycznych ludzi i zawiązaliśmy nowe przyjaźnie. Byliśmy szkoleni w różnych kategoriach takich jak negocjacje, debata oksfordzka albo chociażby prezentacje. Poznaliśmy wolontariuszy z różnych krajów Europy a także innych kontynentów, którzy opowiadali nam o swoich krajach a także o kulturze w nich panującej. Braliśmy udział w różnych zabawach, które miał pomóc naszej wspólnej integracji."

Dawid Zakrzewski 1P

„Obóz Euroweek był świetnym przeżycie. Poznaliśmy nowych kolegów i koleżanki jak również wolontariuszy z krajów takich jak Turcja, Serbia, Chiny, Gruzja, Indonezja, Rumunia i Armenia. Wolontariusze przygotowali prezentacje o swoich krajach. Dowiedzieliśmy się o nich wielu ciekawych rzeczy. Ciekawymi częściami obozu były: debata oksfordzka, negocjacje i konferencja prasowa. W trakcie Euroweeku można było także przeprowadzić rozmowy w języku angielskim z wolontariuszami. Codziennie po zajęciach odbywała się dyskoteka. Mam nadzieję, że z rok znowu pojadę na ten obóz ponieważ był fantastyczny."

Kacper Ptak 1P

'The first thing I will never forget is the fact that I have met a lot of friends from all over the world. Another thing that I liked were the activities that were very interesting. I learned a lot about other countries, their traditions and what they do / eat and much more. But there are two things that I liked the most: a trip to Kłodzko and classes, where we had time to talk to each of the volunteers. I would like to go there again'.

Paulina Mierzejewska 2L

„Podczas pobytu w Długopolu Zdrój na obozie szkoleniowym „Euroweek" było bardzo fajnie. Wszystkie zajęcia prowadzili wolontariusze w języku angielskiem. Zajęcia miały różny charakter np. prezentacje, konferencja prasowa, debata oksfordzka i praca w grupach. Poznałam tam wielu nowych, fajnych ludzi z którymi świetnie spędzałam każdy dzień obozu"

Karolina Posochowicz  3B

Jagoda Dyl