Kalendarz imprez sportowych

< < Stycze 2019 > >
PnWtrCzPtSoN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 

Godlo polski
bip
Orze�
Orze�
Orze�

Strona główna
Pierwsze historyczne punkty Orła Malbork

Podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego sprawiły swojej publiczności wspaniałą niespodziankę i w pierwszym meczu na własnym parkiecie wygrały po zaciętym spotkaniu z KS Murowana Goślina 3:2.

Tuż przed godziną 18:00 trybuny w hali widowiskowo-sportowej Gimnazjum nr 3 były licznie wypełnione kibicami malborskiej drużyny. Pierwszy set to bardzo nerwowa gra malborczanek, które pomimo bardzo dobrego przyjęcia nie potrafiły skończyć piłki w ataku. W zwycięską partie dla przyjezdnych duży wkład miały właśnie same gospodynie, które popełniły dziewięć błędów ataku i cztery błędy zagrywki.

Druga partia miała podobny przebieg jak pierwsza. Duża ilość błędów własnych przy dobrej i konsekwentnej grze przeciwniczek.

Gdy wydawało się, że już jest po meczu i trzeci set będzie tylko formalnością zespół Orła pokazał, że ma charakter i od początku partii przejął inicjatywę zdobywając systematycznie przewagę (7:5, 10:6).  Przy stanie 10:8 doszło do dramatu, ponieważ poważnej kontuzji uległa nasza atakująca Justyna zemlik, która zmuszona była opuścić boisko. Ta sytuacja bardzo podcięła skrzydła malborskim zawodniczkom, które pomimo tego, że zwiększyły przewagę do 16:10, później stanęły w miejscu i oddały prowadzenie do stanu 18:19. Od tego momentu gra szła punkt za punkt. Przy stanie 23:23 w ataku nie pomyliła się Daria Dąbrowska, a asem serwisowym zakończyła partię Monika Zachaczewska.

Malborczanki, które nabrały wiatru w żagle, wyśmienicie zaczęły czwartego seta od prowadzenia 7:0 jednak tak, jak w przebiegu całego spotkania zmarnowały swoja przewagę tracąc punkty seriami. Zespół przyjezdnych odrobił przewagę i wyszedł na prowadzenie 17:20 i 21:24. W tym momencie na zagrywkę weszła Katarzyna Kuleta, Która fantastyczną zagrywką zmusiła przeciwniczki do przebijania darmowych piłek, a swoich szans nie zmarnowały atakujące punktowo malborczanki. Przysłowiową kropkę nad "i" postawiła bohaterka tej partii Katarzyna Kuleta kończąc seta asem serwisowym.

Początek tie-breaka to gra punkt za punkt, jednak przy stanie 5:5 przeciwniczki odskoczyły malborczankom głównie dzięki dobrej zagrywce do stanu 5:8. Od tego momentu rozpoczął się pościg, który udanym atakiem rozpoczęła Katarzyna Kuleta. Kolejne punkty zdobyte zostały przy zagrywce Darii Dąbrowskiej, która między innymi popisała się dwoma asami serwisowymi (10:9). Od tego momentu licznie zgromadzona publiczność ponownie mogła obserwować emocjonującą grę punkt za punk, aż do stanu 14:14. Ostateczne słowo należało jednak do gospodyń, które wygrały dwie następne akcje - kolejno atakiem Dominika Mikołajewska, a piłkę meczową skończyła kapitan zespołu Patrycja Kowalska.

Tym samym UKS Orzeł Malbork zdobył swoje pierwsze punkty w II lidze kobiet i w tabeli przesunął się na 6. miejsce. Już za tydzień (27.10.2012) drużyna jedzie do Polic, by podjąć tamtejszy RSMS. Wszystkie informacje znajdują się na www.orzel.malbork.pl. Zapraszamy do odwiedzania strony.

Po meczu trener Szymon Żołędziewski powiedział: To wspaniałe uczucie wygrać mecz i to w takim stylu. Dziewczyny pokazały, że maja charakter, szczególnie w końcówkach poszczególnych partii. Wielka szkoda, jeżeli chodzi o kontuzję Justyny, ale być może nie będzie aż tak źle. W tym miejscu chciałbym podziękować wspaniałej publiczności, która była dodatkowym zawodnikiem na boisku.

UKS Orzeł Malbork: Kowalska Patrycja (kapitan), Dąbrowska Daria, Mikołajewska Dominika, Zemlik Justyna, Dąbrowska Dagmara, Zachaczewska Monika, Kuleta Katarzyna, Kulig Klaudia (libero) oraz Wysocka Małgorzata, Dziekońska Dominika, Michalewicz Agata, Kostkowska Klaudia.


O po-rachunkach z matematyką i o tym jak ukołysze „Kołyska Newtona”

W czwartek, 18.09.2012r. dwie klasy politechniczne Gimnazjum nr3 w Malborku: pierwsza i druga, uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych p.n. „Matematyczne po - rachunki” w Centrum Hewelianum.

Celem zajęć była zabawa matematyką. Uczestnicy rozwiązywali zagadki dotyczące symetrii liter, obliczali powierzchnię „łebków” gwoździ. Bawili się procentami, kolejnością wykonywania działań w wyrażeniach arytmetycznych i algebraicznych.

W drugiej części zajęć młodzież zwiedzała wystawę "Energia, Niebo i Słońce". Uczniowie, m.in. sprawdzali swoją masę na Słońcu, badali ciepłotę swoich dłoni, testowali „Kołyskę Newtona” oraz stanowiska poświęcone energetyce, przy których można było zapoznać się z różnymi rodzajami źródeł energii (od drewna po uran), czy zasadą działania różnych elektrowni (od cieplnej po jądrową).

Warsztaty były ciekawym dodatkiem fizyko – chemicznym do realizowanego planu zajęć klas politechnicznych Gimnazjum nr 3.

 


Zajęcia na Politechnice Gdańskiej - 5.10.2012

5.10.2012r. uczniowie pierwszej klasy politechnicznej Gimnazjum nr 3 w Malborku uczestniczyli w zajęciach na Politechnice Gdańskiej w ramach Polskiej Akademii Dzieci.

Spotkanie rozpoczęło uroczyste wystąpienie rektora PG prof. Henryka Krawczyka inaugurujące rok akademicki 2012/2013. Młodzi słuchacze dowiedzieli się, że Politechnika Gdańska to uczelnia kształtująca wyobraźnię, ucząca, jak odkrywać prawdę. Jak prawdziwi studenci, uczniowie otrzymali indeksy i złożyli ślubowanie.

Pani dr A. Hoffman przybliżyła natomiast istotę PAD, jako pierwszego na świecie uniwersytetu dla dzieci. PAD jest realizowana w dziesięciu miastach Polski i obejmuje 6000 uczniów.

Dwunastoletnia K. Sykuła wygłosiła wykład p.n.”Jak się dobrze uczyć?” Wyjaśniła kolegom i koleżankom na czym polega nauka wzrokowa. Przedstawiła m.in. niezbędnik wzrokowca, wyjaśniła, że zdenerwowanie utrudnia zapamiętywanie wiadomości. W sposób barwny i zabawny angażowała słuchaczy, w tym pierwszoklasistów ze szkół podstawowych.

Drugi wykład „Jak wiele jest rodzajów bakterii, w jakim środowisku żyją i jakie mają kolory?”  wygłosiła dr G. Klein – Raina. Forma i treść została dostosowana do wieku słuchaczy. Dzieci dowiedziały się m.in., najwięcej bakterii żyje u termitów. Każdy człowiek posiada dziesięć razy więcej bakterii niż własnych komórek. Młodzież dowiedziała się, jaką rolę pełnią neutrofile w organizmie człowieka, czy jak penicylina broni organizm przed „złymi” bakteriami. W sposób bardzo interesujący dr Klein – Raina przybliżyła środowisko życia tych drobin. Podała przykłady barwnych bakterii żyjących w gejzerach, a ich kolor zależy od miejscowej temperatury. Już Juliusz Verne opisywał świecenie bakterii jako świecenie morza. Zainteresowała dzieci bakteriami żyjącymi na śniegu Arktyki. Odżywiają się one substancjami nanoszonymi z kurzem z innych kontynentów. Okazało się, że świat małych jednokomórkowców jest bardzo ciekawy, a wśród tych drobin są karły i olbrzymy.

W trakcie wykładu dr Klein - Raina zadawała dzieciom pytania, a one inteligentnie na nie odpowiadały. Uczniowie oglądali również krótkie filmiki pokazujące bakterie „oczami” mikroskopu elektronowego. Bardzo chętnie dzieci zadawały pytania dr Klein – Raina, a w nagrodę otrzymywały układ okresowy pierwiastków chemicznych.

Na zakończenie pierwszego spotkania na PG „młodzi studenci” PAD degustowali cukierki „krówki”.Urz�d miastaBIPMWCOSiR"Orze�Projektowanie stron internetowych Malbork
Projektowanie i tworzenie stron www